Kthehu lart

Unitedi e dëshiron mesfushorin e Juventusit

Unitedi e dëshiron mesfushorin e Juventusit GazetaExpress

​Manchester United ka kthyer interesimin për mesfushorin francez të Juventusit, Blaise Matuidi

Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho edhe një herë tjetër ka kërkuar nga drejtuesit e klubit transferimin e Blaise Matuidi, shkruan Daily Mirror.

Portugezi e dëshiroi edhe verën e kaluar, para se francezi të vendoste të kalonte nga PSG në Juventus.

Por, paraqitjet e dobëta të Paul Pogbas dhe Ander Herreras kanë shtyrë Mourinhon të mendojë se Matuidi është zgjedhja e problemeve në mesfushë.

Edhe lojtari mund të pranojë një lëvizje të tillë, sepse vendi i tij po rrezikohet nga transferimi i mundshëm i Emre Can. /Express/

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 13 Mars 2018 20:20
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera