Kthehu lart

U shënuan pesë gola në ndeshjen e parë në Botëror, ja dy më të mirët

U shënuan pesë gola në ndeshjen e parë në Botëror, ja dy më të mirët GazetaExpress

​Goli i Cheryshev dhe Golovin, janë vlerësuar si më të mirët në fitoren 5-0 në ndeshjen e parë kundër Arabisë Saudite.

Rusia ka arkëtuar pikët e para në Grupin A, duke e deklasuar 5-0 Arabinë Saudite në ndeshjen hapëse të Botërorit.

Golat më të bukur u shënuan në fund të ndeshjes, në minutat 91’ dhe 93’ nga Denis Cheryshev që shënoi edhe në minutën e 43’ si dhe Aleksandr Golovin dhe deri nesër ata mbesin si më të mirët.

Rusia tani është lider i Grupit A me 3 pikë, ndërsa nesër nga ora 14:00 zhvillohet sfida tjetër e këtij grupi mes Egjiptit dhe Uruguait. /Gazeta Express/

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 14 Qershor 2018 19:00
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera