Kthehu lart

Tottenham në garë për Rossin?

Tottenham në garë për Rossin? GazetaExpress

Tottenham Hotspur raportohet se janë duke e kërkuar ish yllin e Fiorentinas dhe Italisë, Giuseppe Rossi për të forcuar sulmin

Sipas Tuttosport, Tottenham mund t’i ofrojë kontratë afatshkurtër Rosit, kontratë të ashtuquajtur “paguajë aq sa luajë”.

Kjo vjen pasi që Harry Kane u lëndua pas një lëndimi në gju kurse Son Heung-min për momentin është në Asi për të luajtur me Korenë e Jugut, derisa ish sulmuesi i Juventusit, Fernando Llorente mund të kthehet në Spanjë.

Italiani, nga ana e tij, është një lojtar i lirë dhe po stërvitet me ish klubin e tij Manchester United, për të kthyer anën fizike të tij. /GazetaExpress/

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 17 Janar 2019 17:44
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera