Kthehu lart

Ter Stegen e këshillon Barcelonën që ta kthej Thiagon

Ter Stegen e këshillon Barcelonën që ta kthej Thiagon GazetaExpress

Mesfushori spanjoll u largua nga Katalonia për në Gjermani më 2013, por ylli i tanishëm i Camp Nou dëshiron që skuadra e tij ta rikthej atë në verë

Marc-Andre ter Stegen dëshiron që Barcelona ta kthej në radhët e veta një fytyrë familjare këtë verë duke rikthyer Thiagon nga Bayern Munich.

Spanjolli është zhvilluar nga sistemi i famshëm i akademisë katalunase për të bërë 100 paraqitje në Camp Nou para se të largohet në Gjermani.

“Do të dëshiroja që ta kisha Thiagon në Barca. Stili i tij i përshtatet stilin tonë nga ato gjëra që kam parë dhe ai është një lojtar i talentuar. Thiaco është një tip lojtari special. Definitivisht ai do të na fronte neve mundësi të ndryshme. Nëse transferi ndodh do të ishte një gjë e mirë si për ne si për atë”, ka thënë ai për Sport Bild. /GazetaExpress/

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 14 Qershor 2018 13:29
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera