Kthehu lart

Serbisë, as vërejtje për diskriminimin që i bëri Kosovës

Serbisë, as vërejtje për diskriminimin që i bëri Kosovës GazetaExpress

​Serbia ka shpëtuar pa “ther në këmbë” për diskriminimin që u bëri karateistëve kosovarë

Ajo gjatë muajit maj nuk lejoi karateistët kosovarë të marrin pjesë në Evropianin e mbajtur në Novi-Sad dhe për të ishte nisur një procedurë nga Komiteti Olimpik Ndërkombëtar (IOC), shkruan sot Koha Ditore.

Bordi i IOC-së, u mor me problemin në ditën e dytë të mbledhjes së mbajtur të enjten në Llozanë dhe e gjitha që bëri ishte rekomandimi për federatat ndërkombëtare të sporteve përkatëse, që në të ardhmen të mos ua besojnë organizimin e ngjarjeve Serbisë dhe Kosovës.

Rekomandimi i bërë nga KON-i është i papranueshëm për Kosovën.

Nga Kosova kërkohet që KON-i të gjejë një zgjidhje për t'ua kompensuar karateistëve pikët e humbura për normë olimpike për "Tokio 2020". /Express/

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 21 Korrik 2018 22:25
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera