Kthehu lart

Sarri fyen keq gazetaren italiane

Sarri fyen keq gazetaren italiane GazetaExpress

​Maurizio Sarri nuk e ka përmbajtur dot veten pas barazimit me Interin, ku ka fyer gazetaren gjatë intervistës

Në konferencën për media pas ndeshjes me Interin, trajneri i Napolit, Maurizio Sarri ka reaguar sumë keq ndaj një gazetareje.

“E teproj nëse them se këtë mbrëmje çështja e titullit është kompromentuar?”, pyeti gazetarja sportive.

“Je grua, je bukuroshe, e për këto dy motive nuk do të të thosha ik pirdhu”, i është përgjigjur Sarri.

Ai më vonë ka kërkuar falje për fjalorin e tij, por, pavarësisht kësaj, Sarri ka marrë kritika të mëdha nga gazetarët dhe komuniteti i sportit në Itali për përçmimin ndaj mediave dhe ndaj femrave. /Express/

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 12 Mars 2018 23:55
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera