Kthehu lart

Salah merr një çmim në Afrikë

Salah merr një çmim në Afrikë GazetaExpress

Mohamed Salah ka marrë një çmim në Afrikë

Sulmuesi i Liverpoolit dhe Egjiptit, Mohamed Salah është zgjedhur sot lojtari më i mirë i Afrikës për vitin 2018.

Salah ishte njëri prej më të mirëve në Liverpool vitin e kaluar derisa me Liverpool arriti deri në finale të Ligës së Kampionëve, ku ishte lënduar në minutat e parë të ndeshjes dhe Reds humbën nga Real Madridi me rezultat 3-1.

Salah para këtij çmimi mori edhe çmimin si lojtari më i mirë në Angli dhe për golashënuesin më të mirë në Premier Ligë. /GazetaExpress/

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 08 Janar 2019 21:59
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera