Kthehu lart

Rusia po dhuron spektakël, ashtu siç i ka hije një Botërori

Rusia po dhuron spektakël, ashtu siç i ka hije një Botërori GazetaExpress

Rusia po fiton 3-0 kundër Arabisë Saudite.

Rusia ka shënuar edhe golin e tretë kundër Arabisë Saudite në ndeshjen që po zhvillohet në stadiumin “Luzhniki”, ku nikoqirët po dhurojnë spaktakël.

Golin e parë në Botërorin e Rusisë e realizoi, Yuri Gazinskiy, në minutën e 12-të.

Për 2-0 shënoi ish-anësori i Real Madridit, Denis Cheryshev, që hyri në lojë në minutën e 24’, në vend të lënduarit, Alan Dzagoev.

Kurse për 3-0 realizoi Artem Dzyuba në minutën e 72-të. /Gazeta Express/

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 14 Qershor 2018 18:33
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera