Kthehu lart

Milan, Arsenal dhe Atletico Madrid sot i mësojnë kundërshtarët në Evropa Ligë

Milan, Arsenal dhe Atletico Madrid sot i mësojnë kundërshtarët në Evropa Ligë GazetaExpress

Milan, Arsenal dhe Atletico Madridi do t’i mësojnë kundërshtarët e radhës në Evropa Ligë sot kur shorti i 1/8 së finales të hidhet në Nyon.

Shorti do të hidhet me fillim nga ora 13:00 sot në Zvicër, dhe nuk do të ketë skuadra bartëse apo mbrojtje shtetërore. Çdo skuadrës mund t’i bjerë shorti kundër secilës skuadër tjetër.

Kjo do të thotë se skuadrat nga i njëjtë shtet mund ta kenë fatin të luajnë kundër njëra-tjetrës në 1/8 e finales.

16 skuadrat e mbetura në Evropa Ligë:

CSKA Moscow

RB Leipzig

Zenit St Petersburg

Locomotiv Moscow

Atletico Madrid

Lazio

Sporting Lisbon

Viktoria Plzen

Arsenal

Dynamo Kiev

Lyon

Milan

Borussia Dortmund

Athletic Bilbao

Marseille

RB Salzburg

/GAZETA EXPRESS/ 

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 23 Shkurt 2018 10:41
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera