Kthehu lart

Milan arrin marrëveshje me yllin nga Premierliga

Milan arrin marrëveshje me yllin nga Premierliga GazetaExpress

Ki Sung-yueng është pajtuar t’i bashkohet Milanit në bazë të një marrëveshjeje trevjeçare nga Swansea City në fund të këtij sezoni, raporton Calciomercato.

Mesfushori luan të klubi anglez që prej transferimit nga Celticu në vitin 2012 dhe ka kohë të gjatë që është në radarin e gjigantit italian, transmeton Express.

Ki thuhet se ka marrë oferta edhe nga klubet e Premierligës angleze, por zemra i thotë të kalojë në Milan dhe marrëveshja pritet të nënshkruhet shumë shpejt. /Express/

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 13 Mars 2018 08:29
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera