Kthehu lart

Ky është orari i kampionit në fuqi, Manchester Cityt në Premier Ligë

Ky është orari i kampionit në fuqi, Manchester Cityt në Premier Ligë GazetaExpress

Manchester City do të përpiqet që të fillojë sa më fortë kampionatin në Premier Ligë edhe këtë sezon

City do ta fillojë sezonin e ri në Emirates ku do të ndeshjet me Arsenalin më 11 gusht, me Arsenalin City do të përballet më dy shkurt 2019 në Etihad. Gjatë këtij muaji dhe as në muajin shtator City nuk do të këtë ndonjë derbi.

Më 6 tetor City do ti shkoj Liverpoolit në Anfield Road, kurse do ta pret skuadrën e Jurgen Klopp më 1 janar 2019 në Etihad. Në tetor djemtë e Guardiolës do të përballen edhe më Tottenham, saktësisht më 27 tetor në stadiumin e ri të tyre, kurse ndeshja në shtëpi kundër Spurs është më 20 prill.

Më 10 nëntor do të luaj kundër Manchester United si vendas kurse në Old Trafford do të udhëtojë më 16 mars 2019.

City do të këtë punë me Chelsean më 8 dhjetor dhe më 9 shkurt. /GazetaExpress/

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 14 Qershor 2018 10:41
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera