Kthehu lart

Hummels: Lewandowski është i mrekullueshëm

Hummels: Lewandowski është i mrekullueshëm GazetaExpress

Paraqitja e Robert Lewandowskit ndaj Wolfsburgut është vlerësuar nga bashkëlojtari i tij, Matts Hummels.

Sulmuesi polak i shënoi dy gola në fitoren ndaj Wolfsburugt me rezultatin 3-1, pasi ishin katër ndeshje radhazi pa fitore, transmeton Gazeta Express.

“Ai ishte i jashtëzakonshëm”, ka thënë mbrojtësi gjerman pas ndeshjes.

“Ai ishte i mençur, mirëpo ai ka bërë një punë të mirë gjatë këtij stinori”.

“Personalisht për mua asgjë nuk ndryshon. Kur dalë në fushë, gjithmonë dua të fitoj”.

Matts Hummel përveç katër humbjeve radhazi me Bayernin, ai i pësoi edhe dy të tjera me Kombëtaren gjermane, ndaj Francës dhe kundër Holandës. /Gazeta Express/

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 21 Tetor 2018 19:14
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera