Kthehu lart

Girona luan për herë të parë në “Bernabeu”, Reali kërkon t’i hakmerret

Girona luan për herë të parë në “Bernabeu”, Reali kërkon t’i hakmerret GazetaExpress

Real Madridi do të përballet me Gironan në “Santiago Bernabeu” për herë të parë sonte.

Ekipi i promovuar në La Liga ka udhëtuar drejt kryeqytetit spanjoll për të luajtur në “Santiago Bernabeu” për herë të parë, ku do të kërkojë ta shkaktojë edhe një befasi tjetër, transmeton Express.

Djelmoshat e Zinedine Zidane humben befasisht në udhëtim te klubi katalan 2-1 në fillim të sezonit dhe vetëm katër vende i ndajnë këto dy skuadra në renditjen tabelore në La Liga.

Madridi është në vendin e tretë, 15 pikë prapa liderit Barcelonës dhe 14 pikë para Gironas, e cila renditet e shtata.

Ky pritet të jetë formacioni startues i Real Madridit për ndeshjen që zhvillohet sonte në ora 20:45. /Express/  


    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 18 Mars 2018 09:13
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera