Kthehu lart

“Futbolli po më pëlqen çdo ditë e më pak”

“Futbolli po më pëlqen çdo ditë e më pak” GazetaExpress

Ylli i Paris Saint-Germainit ka habitur shumë njerëz me deklaratën e tij të fundit, duke thënë se futbolli po i pëlqen çdo herë e më pak.

Dani Alves ka folur për Globo.com dhe si zakonisht nuk e ka humbur rastin ta shpreh veten, transmeton Express.

I pyetur për të ardhmen, mbrojtësi i djathtë i PSG-së ka thënë: “Futbolli është duke e humbur shkëlqimin që dikur më bëri të dëshiroja të bëhesha futbollist”.

Ai thotë se futbolli është bërë biznes dhe për këtë arsyeje ai ka filluar ta pëlqejë atë çdo herë e më pak.

Alves, i cili u eliminua nga Liga e Kampionëve nga Real Madridi, ka shpjeguar për mediat brazilian se ai gjithmonë e pranon humbjen. /Express/  

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 13 Mars 2018 10:42
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera