Kthehu lart

Ferdinand, Gerrard dhe Lampard tregojnë kush do ta fitojë Ligën e Kampionëve

Ferdinand, Gerrard dhe Lampard tregojnë kush do ta fitojë Ligën e Kampionëve GazetaExpress

Analistët e futbollit në BT Sport, Riod Ferdinand, Steven Gerrard dhe Frank Lampard, kanë thënë njëzëri se Real Madridi është favoriti kryesor për ta fituar Ligën e Kampionëve.

Nëse parashikimet e tre ish-yjeve të Anglisë dalin të jenë të saktat, atëherë gjiganti spanjoll do ta fitojë këtë trofe të çmueshëm për të treten herë më radhë, transmeton Express.

Ekipi i Zinedine Zidane shkroi historinë sezonin e kaluar duke u bërë ekipi i parë që prej Milanit më 1990 që e mbron me sukses titullin në Ligë të Kampionëve.

Reali ka kaluar në çerekfinale të edicionit të sivjetmë të Ligës së kampionëve pas triumfit me rezultat të përgjithshëm 5-2 pas dy ndeshjeve në 1/8 e finales kundër Paris Saint-Germainit.

“Real Madridi thjesht për shkak të përvojës dhe faktorit Ronaldo”, ka thënë Ferdinand në BT Sport.

Gerrard ka shtuar: “Liverpooli ka shanse por Reali është favorit me të drejtë”. Para se Lampard të theksojë: “Pajtohem por është e vështirë të parashikosh”. /Express/


    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 13 Mars 2018 14:18
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera