Kthehu lart

Fanellat më të shëmtuara të historisë së Kupës së Botës

Fanellat më të shëmtuara të historisë së Kupës së Botës GazetaExpress

Fanellat, për mirë apo për keq, kanë shkruar historinë e kombëtareve në Kupën e Botës.

Ngjyra-ngjyra, gjeometrike dhe me fantazi, por jo të bukura.

Edhe sot e kësaj dite, disa uniforma, kur i shikon, të bën që të pyesësh veten: “Çfarë i ka shkrepur në kokë atij që i ka dizenjuar?”

Më poshtë do t’ju prezantojmë me uniformat më të këqija që ka parë historia e Kupës së Botës.

Skocia në Botërorin e vitit "Itali 1990"

Irlanda në Botërorin "SHBA 1994"

Brazili në Botërorin "SHBA 1994"

Xhamajka në Botërorin "Francë 1998"

Gjermania në Botërorin "SHBA 1994"

Fanellat e Iranit në Botërorin "Francë 1998"

Fanella e portierit të Meksikës në Botërorin "SHBA 1994"

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 13 Qershor 2018 23:44
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera