Kthehu lart

​Arsenali i shkon Southamptonit që s’di për fitore që 12 ndeshje, formacionet

​Arsenali i shkon Southamptonit që s’di për fitore që 12 ndeshje, formacionet GazetaExpress

Southamptoni që nuk ka arritur të fitojë në asnjë nga 12 ndeshjet e fundit të Premierligë, shtatë prej të cilave i kanë humbur, do ta presë sot në shtëpi Arsenalit, që nuk di për humbje qysh nga java e tretë e ligës.

Southamptoni e ka shënuar golin e parë në vetëm gjashtë nga 16 ndeshjet e Premierligës këtë sezon. Për më tepër, ata nuk kanë një rekord aspak të mirë sa i përket përmbysjeve të rezultatit, transmeton Gazeta Express.

Ndërsa, Arsenali, nuk ka qenë i mrekullueshëm në pjesën e parë të ndeshjeve gjatë këtij sezoni, mirëpo në fund të ndeshjeve ata kanë arritur t’i fitojnë shumicën e ndeshjeve.

Formacionet zyrtare të të dy skuadrave:

Southampton:

Arsenal:

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 16 Dhjetor 2018 13:32
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera