Kthehu lart

Ajax ia cakton çmimet De Ligtit dhe De Jongut

Ajax ia cakton çmimet De Ligtit dhe De Jongut GazetaExpress

Ajaxi duket se edhe sivjet do ti shet talentet e saj

Sipas Mundo Depertivo, Ajaxi ka vendosur çmimet për synimin e Barcelonës Matthijs de Ligt dhe Frenkie De Jon.

De Ligt (18), që është njëri prej lojtarëve më të kërkuar në Europë pavarësisht moshës kushton 60 milionë euro.

De Jong (21), një mesfushori që luan në çdo pjesë të mesfushës, po ashtu ka rënë në sy te Barcelona dhe edhe për këtë Ajax kërkon 50 milionë euro. /GazetaExpress/ 

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 14 Qershor 2018 10:14
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera