Kthehu lart

Pini këtë lëng magjik dhe i thoni lamtumirë dhimbjes së gjunjëve

Pini këtë lëng magjik dhe i thoni lamtumirë dhimbjes së gjunjëve GazetaExpress

E rëndësishme mbi këtë sëmundje është të dihet se kjo nuk trajtohet menjëherë. Megjithatë, ekzistojnë disa trajtime që ngadalësojnë dhimbjen.

Nëse dhimbja nuk është shkaktuar nga ndonjë aksident, atëherë ky është trajtimi i duhur.

Përbërësit:
4 lugë gjelle fara sesame
2 lugë gjelle xhelatin
8 lugë gjelle fara liri
1 lugë gjellë mjaltë
2 lugë gjelle fara kungulli
3 lugë gjelle rrush të thatë
Përgatitja
Pastroni farat mirë dhe të gjithë përbërësit vendosni në një blender. Vendosni përzierjen në një enë të thellë dhe futeni në frigorifer. Hani nga një lugë nga kjo përzierje para mëngjesit dhe para drekës.
Shumë shpejt do të hetoni që dhimbja e gjunjëve do të zhduket.

    Data: 22 Nentor 2017 07:23
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera