Kthehu lart

Modelja e fitnesit tregon çfarë i bën shtatzënia trupit

Modelja e fitnesit tregon çfarë i bën shtatzënia trupit GazetaExpress

Një blogere e fitnesit është hapur rreth presionit që kanë gratë për të rifituar trupin e tyre të përsosur, pas lindjes.

Emily Sky, një modele fitnesi e famshme në Australi, lindi kohët e fundit fëmijën e saj të parë – një vajzë të vogël të quajtur Mia Elise Redmond.

Por, pavarësisht se thotë që iu nënshtrua një regjimi të rreptë stërvitjeje sapo nëntë muajt përfunduan, Skye e pranon se prioritetet e saja kanë ndryshuar, transmeton Gazeta Express.

Tani, nëna e re ka shpërndarë një postim në Instagram për të shfaqur realitetin e të qenit nënë. Duke postuar një seri fotosh të bëra para, gjatë dhe pas shtatzënisë, Skye deshi të sfidonte pritshmëritë që gratë duhet t’i largojnë menjëherë pasi të lindin. 

So much has changed in only a year! ???????? I loved my body before I got pregnant but I love it even more now! ???????????? I think it’s so crazy how big my belly was at the end of my pregnancy! . Isn’t the human body incredible!! What we’re capable of absolutely blows my mind. My body isn’t just supporting my own life but it grew a human - and still is! I’m so proud of what my body has done and continues to do for my precious daughter. Mothers are absolutely amazing and we should all be so proud of ourselves! Being a mother isn’t easy in many ways which I’m now starting to experience and the last thing I’m going to do is pressure myself to “bounce back” quickly or beat myself up because my body hasn’t returned to my pre-baby condition. It’s totally unrealistic for me to expect to “bounce back” from having my beautiful big belly to a flat and lean tummy in a short amount of time. I choose to celebrate my body and how incredible it is in any condition, shape (or size) and I choose to focus on being my best mentally and physically for my daughter Mia - and my priority definitely isn’t looking a certain way. . I just want to get fit and healthy again and I know that will take time, consistency and patience and it’s important for me to be realistic about my goals. ???? . I can’t wait to start my own FIT program after I get clearance from my Doc next week! Who’s joining me? ???? Lets do this together! ???????? . ✨ Trial my new FIT Program for FREE for 7 days - Link in my profile or go to: www.emilyskyefit.com ✨ . . @emilyskye_ig . .
A post shared by E M I L Y S K Y E (@emilyskyefit) on

“E doja trupin tim para shtatzënisë por tani e dua edhe më shumë”, shkroi ajo. “Jam krenare me atë çfarë ka bërë trupi im dhe vazhdon të bëjë për vajzën time të çmuar”.

Ajo tregon për pritshmëritë e pavërteta që i kanë gratë menjëherë pas shtatzënisë dhe thotë se dëshiron të festojë për trupin e saj pas lindjes dhe për atë çfarë ka arritur ai.

Skye e pranon se dëshiron të jetë fit përsëri dhe e shëndetshme, por për ta bërë këtë i duhet kohë, përkushtim dhe durim. 

    Data: 11 Mars 2018 11:59
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera