Kthehu lart

Hani mëngjes çdo ditë

Hani mëngjes çdo ditë GazetaExpress

Të hash një mëngjes të shëndetshëm është një mënyrë shumë e mirë për ta nisur ditën.

Nga Shkolla Mjekësore e Harvardit shpjegohen shumë arsye pse ngrënia e mëngjesit i bën mirë trupit tuaj.

Ngrënia e një mëngjesi të shëndetshëm mban nën kontroll kolesterolin, e bën trupin tuaj të përgjigjet më mirë ndaj insulinës dhe përmirëson performancën tuaj në çështje të lidhura me kujtesën.

Ngënia e mëngjesit ul mundësinë e ngrënies mes vakteve dhe mbingrënien gjatë vakteve, rrit marrjen e ushqyesve të duhur, si dhe ju ndihmon të mbani peshën nën kontroll.

    Data: 19 Janar 2018 06:49
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera