Kthehu lart

Eliksiri çudibërës i mëngjesit: Parandalojini ftohjet, humbni në peshë, forconi imunitetin

Eliksiri çudibërës i mëngjesit: Parandalojini ftohjet, humbni në peshë, forconi imunitetin GazetaExpress

Kurkuma njihet si antioksidues i fuqishëm që lufton me radikalet e lira që formojnë kancerin, po ashtu është antiseptik dhe ka ndikim natyral kundër inflamacioneve

Përbërësit: 1 gotë ujë e ngrohtë; mund të përdorni edhe qumësht të ngrohtë (bademi, soje ose të lopës), ¼ e lugës kurkumë, Lëngun nga gjysmë limoni, Kanellë, 1/8 e lugë mjaltë, 1 lugë vaj kokosi.

Përgatitja: Pasi ta keni ngrohur ujin, shtoni ujin, lëngun e limonit, lugën me vaj kokosi dhe i përzieni mirë. Përkujdesuni që ujin ta pini derisa është ende i ngrohtë.

    Data: 21 Nentor 2017 13:40
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera