Kthehu lart

Disa arsye pse të konsumoni një filxhan çaj në këto ditë të ftohta

Disa arsye pse të konsumoni një filxhan çaj në këto ditë të ftohta GazetaExpress

Në këto ditë të ftohta asgjë nuk do të ishte më e mirë se sa një filxhan çaji. Epo bëni mirë të vazhdoni ta pini, pasi jo vetëm na përçon ndjenjën e ngrohtësisë në këto ditë, por në fakt ka edhe shumë veti të tjera për sistemin tonë imunitarë.

Çaji i Malit

Të gjithë e kemi shijuar çajin e malit. Ai rrit sistemin imunitar dhe lufton infeksionet, lufton viruset,mikrobet dhe kërpudhat,qetëson fytin, kollën etj.

Çaji i Xhinxherit

Përmban nivele të larta të vitaminës C, magnezit dhe mineraleve të tjera. Ndihmonë në kurimin e problemeve të ndryshme në sistemin e frymëmarrjes duke nisur nga ftohja deri te alergjitë e ndryshme.

Çaji i Jaseminës

Forcon sistemin imunitar,lufton bakteret,lufton inflamacionin,ndihmon ne eleminimin e infeksioneve etj.

Çaji i Boronicës

I pasur me antioksidant,me sasi të madhe të vitaminës C.Parandalon infeksionet e rrugëve urinare etj

    Data: 22 Nentor 2017 06:59
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera