Kthehu lart

Bebe Rexha për herë të parë në top-pesëshe në SHBA

Bebe Rexha për herë të parë në top-pesëshe në SHBA GazetaExpress

Këngëtarja shqiptare Bebe Rexha ka hyrë për herë të parë ka hyrë në top-pesëshen e top-listës prestigjioze të Billboardit në Amerikë.

Kënga e saj “Meant to Be” me grupin Florida Georgia Line’s udhëheq top-listën e zhanrit Country për 15 javë. Bebe Rexha me këtë fakt bëhet këngëtarja e parë në histori që me një këngë të tillë ka udhëhequr kaq gjatë në këtë top-listë.

Suksesi më i madh para hyrjes në top-pesëshe, për Rexhën ishte me këngën “Me, Myself & I” me G-Eazyn më 2016.

Kënga më e dëgjuar mbetet “God’s Plan” e Draket.

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Express Rozë:
    Data: 13 Mars 2018 05:29
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera