Kthehu lart

6 gabimet që meshkujt i bëjnë gjatë puthjes, dhe që femrat i urrejnë

6 gabimet që meshkujt i bëjnë gjatë puthjes, dhe që femrat i urrejnë GazetaExpress

Meshkuj, është koha që të mësoni diçka të rëndësishme rreth puthjes – që do të ju ndihmojë shumë në takimet tuaja të ardhshme

Këto janë 6 gabimet që meshkujt zakonisht i bëjnë gjatë puthjes, të cilat nuk duhet t’i bëni më:

1.Frymëmarrja e keqe

Sigurisht, askush nuk dëshiron një erë të keqe të gojës. Kështu, para se të dilni me të lani dhëmbët apo hani ndonjë çamçakëz që i jep gojës tuaj një erë të freskët.

2.Të puthësh shpejt

Femrave ju pëlqejnë meshkujt të cilët shkojnë ngadalë dhe të cilët janë më të ndjeshëm gjatë puthjes. Nëse po përdorni shumë forcë, ndoshta është koha që ta ngadalësoni atë, transmeton Lajmi.net.

3.Të përdorësh shumë gjuhën

Nëse gjatë puthjes e përdorni shumë gjuhën, parteri juaj nuk do ta pëlqejë atë sidomos në takimin e parë, dhe më pas gjërat nuk do të përfundojnë mirë. Mos e përdorni edhe aq!

4.Ta lagësh partnerin

Mundohuni ta evitoni pështymën e tepërt. Nëse qafa e partnerit tuaj apo fytyra është krejt e ‘lagur’ pas një puthje, ajo nuk do të jetë e lumtur.

5.Të mos kesh kontroll mbi dhëmbët

Nëse dhëmbët tuaj ‘godasin’ dhëmbët e saj, nuk do të jetë argëtuese. Sigurohuni që t’i mbani dhëmbët nën kontroll.

6.Sytë e hapur

Nëse i mbani sytë hapur përderisa e puthni atë, jeni duke e bërë gabim.

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Express Rozë:
    Data: 24 Shtator 2018 10:00
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera