Kthehu lart

Vazhdon moti i lig: Breshër e përmbytje në Serbi

Vazhdon moti i lig: Breshër e përmbytje në Serbi GazetaExpress

Reshje të mëdha të shiut e breshrit e kanë goditur dje dhe sot qytetin perëndimor të Serbisë, Uzhicën.

Si pasojë, disa rrugë janë përmbytur nga uji.

Mediat lokale raportojnë se kokrrat e breshrit kanë pasur madhësi sa një arrë. Gjithashtu raportohet se për shkak të reshjeve të mëdha, mund të ketë edhe rrëshqitje të dheut.


    Data: 14 Qershor 2018 12:36
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera