Kthehu lart

Reshje intensive bore në Maqedoni, rekomandohet kujdes për shoferët

Reshje intensive bore në Maqedoni, rekomandohet kujdes për shoferët GazetaExpress

Për shkak reshjeve intensive të borës që po bie mëngjesin e sotëm gati në të gjithë vendin, rekomandohet kujdes i veçantë për shoferët që të respektojnë limitet e shpejtësisë në pjesët e rrugëve ku ka mbetje bore dhe lagështie, të përdorin pajisjet e veçanta si gomat e dimrit dhe zinxhirët, apelojnë nga Ndërmarrja Publike “Rrugët e Maqedonisë”.

Ndërmarrja Publike rekomandon posaçërisht kujdes të veçantë në kalimet malore ku trashësia e dëborës është më e madhe dhe ende nuk është pastruar.

    Data: 16 Dhjetor 2018 11:47
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera