Kthehu lart

Një 15 vjeçare e vdekur dhe një 14 vjeçar në gjendje të rëndë, nga substanca të panjohura

Një 15 vjeçare e vdekur dhe një 14 vjeçar në gjendje të rëndë, nga substanca të panjohura GazetaExpress

Një vajzë 15-vjeçare ka vdekur dhe një djalë 14-vjeçar është në gjendje kritike pasi duket se ka marrë një substancë të panjohur, ka bërë të ditur policia e Londrës. Vajza u gjet e sëmurë në një zonë pranë vijës së rrugës së zbrazur pranë Crowndale Road në Tavistock, Devon, duke besuar se kishte marrë një substancë të panjohur.

Policia e Devon dhe Cornwall u informua nga shërbimi i ambulancës të shtunën, se vajza ishte transportuar në spitalin Derriford në Plymouth.

"Mjerisht vajza vdiq në spital. Të afërmit e saj kanë qenë të informuar dhe policia po mbështet familjen”, tha një zëdhënës i policisë.

Gjithashtu një djalë 14-vjeçar u dërgua në spitalin Derriford ku ai mbetet në një gjendje kritike.

Policia beson se të dy adoleshentët kanë pësuar reagime të padëshiruara duke marrë një substancë që ende nuk është e njohur.

    Data: 24 Qershor 2018 14:29
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera