Kthehu lart

Labinot Tahiri paralajmëron largimin nga AKR-ja

Labinot Tahiri paralajmëron largimin nga AKR-ja GazetaExpress

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Labinot Tahiri, ka paralajmëruar daljen nga AKR-ja. Me një status në Facebook, Labi ka thënë se shumë shpejt do të bëjë udhëtim politik i vetëm.

“Në një kohë shumë të shpejtë, do të bëj udhëtimin tim politik i vetëm, edhe sot jam i vetëm! Kushdo që e ka besimin në tokën e tyre dhe në familjet e tyre, le ta dijë mirë që unë jam dhe do mbetëm një shërbëtor i kësaj toke dhe i tyre. Interesat partiake, janë më të vogla sesa interesat e KOSOVËS.

Populli po pret dritën e gjelbert që të ndjehet i lirë drejtë shteteve pa viza, e shumë gjëra të dobishme për vendin, siq është Ushtria ndërsa aty bëhet debat fushate. E dhimshme!! Duroni se nje ditë do të ndriqoj ky vend, se ka njerēz që sju intereson vetja në krahasim me atë se çfar duan të dhurojnë për vendin”, shkruan Tahiri.

    Data: 14 Mars 2018 14:17
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera