Kthehu lart

Klinaku: Qeveria aktuale s’ka ndryshime prej qeverive të kaluara

Klinaku: Qeveria aktuale s’ka ndryshime prej qeverive të kaluara GazetaExpress

​Sekretari i përgjithshëm i Lëvizjes për Bashkim, Avni Klinaku, ka vlerësuar se Kosova aktualisht ka një gjendje jo të mirë dhe një perspektivë të zymtë.

Ai ka thënë se në vazhdimësi vendi ka pasur qeveri që nuk janë përkujdesur për interesin e qytetarit dhe të vendit.

Në një intervistë për “Epoka e Re”, Klinaku ka deklaruar se Kosova ka qenë dhe vazhdon të jetë shumë keq sa i përket luftimit të krimit dhe korrupsionit, por, sipas tij, rekomandimi për vizat do të jetë pozitiv për shkaqe politike.

Ai është shprehur kundër zgjedhjeve të parakohshme, duke theksuar se njëherë duhet të përfundojë reforma zgjedhore, e cila në vazhdimësi po prodhon kriza.

    Data: 24 Qershor 2018 23:06
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera