Kthehu lart

Hoti sërish bën thirrje: Hajde ta ratifikojmë Demarkacionin dhe të bëhemi bashkë për zgjedhje

Hoti sërish bën thirrje: Hajde ta ratifikojmë Demarkacionin dhe të bëhemi bashkë për zgjedhje GazetaExpress

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, në fjalën e tij në seancën e sotme bëri sërish thirrje që të votohet sa më shpejt Marrëveshja e kufirit me Malin e Zi dhe të bëhen bashkë për ta rrëzuar Qeverinë "Haradinaj"

Në këtë mënyrë, Hoti tha, të përgatiten edhe për zgjedhje të reja. Hoti, po ashtu kritikoi ashpër Qeverinë e udhëhequr nga Haradinaj.

Reagimi i Hotit vjen pasi pozita në seancën e sotme nuk ia votoi rekomandimet e tyre për rritjen e pagave që e bëri kohë më parë Ramush Haradinaj.

Madje dje, pozita nuk e bëri as kuorumin e mjaftueshëm për ta hedhur në votim. /Express

    Data: 14 Mars 2018 10:42
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera