Kthehu lart

Haradinaj: Kaçaniku inspiroi breza për mbrojtje të atdheut e lirisë

Haradinaj: Kaçaniku inspiroi breza për mbrojtje të atdheut e lirisë GazetaExpress

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kujtuar sot dëshmorët e Brigadës 162 të Kaçanikut, të rënë 20 vjet më parë.

Haradinaj në një postim në rrjetin social Facebook shkruan se Kaçaniku me kaq shumë ngjarje dhe vendimmarrje historike, është vendi që inspiron brezat për t’iu bërë mburojë atdheut dhe lirisë.

“Kaçaniku i Idriz Seferit, ruajti traditën liridashëse edhe në Luftën Çlirimtare. Brigada 162 me krenari mbajti emrin e Agim Bajramit. Sot në përvjetorin e rënies së tij dhe bashkëluftëtarëve Besnik Begunca dhe Xheladin Kurtaj, kujtojmë me pietet luftën dhe flijimin e tyre për lirinë e Kosovës. Kaçaniku me kaq shumë ngjarje dhe vendimmarrje historike, është vendi që inspiron brezat për t’iu bërë mburojë atdheut dhe lirisë. Lavdi e përjetshme Dëshmorëve të Kombit!”, shkruan Haradinaj. 

    Data: 10 Gusht 2018 13:34
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera