Kthehu lart

Drenas, arrestohen dy persona për prostitucion

Drenas, arrestohen dy persona për prostitucion Foto: Ilustrim GazetaExpress

Policia e Kosovës ka bërë me dije se dje në Drenas, në orën 12:00, pas hetimeve të zhvilluara nga Policia dhe të udhëhequra nga Prokuroria Themelore në Prishtinë, janë identifikuar dhe arrestuar dy të dyshuar

Të dyshuarit, një mashkull K–Shqiptar dhe një femër K-Shqiptare, u arrestuan nën dyshimin e bazuar se kanë kryer veprën penale “mundësim në prostitucion”.

Pas intervistimit, me urdhër të prokurorit kujdestar, të dyshuarit lirohen në procedurë të rregullt.

    Data: 14 Mars 2018 13:38
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera