Kthehu lart

Azem Syla dhe të tjerët dalin para gjykatës

Azem Syla dhe të tjerët dalin para gjykatës GazetaExpress

Azem Syla, ish-deputet i Parlamentit të Kosovës nga radhët e PDK-së, pritet të dalë sot para gjyqit në rastin e njohur si “Toka”.

Gjatë seancës së sotme pritet që palët ta japin fjalën hyrëse.

Në këtë rast Azem Syla dhe 21 persona të tjerë akuzohen për krim të organizuar në tjetërsim të tokave me pronësi shoqërore në Veternik e Llapnasellë, afër Prishtinës.

    Data: 16 Janar 2019 07:20
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera