Kthehu lart

Avdullah Hoti: LDK-ja e mbështet rivendosjen e flamurit të Kosovës

Avdullah Hoti: LDK-ja e mbështet rivendosjen e flamurit të Kosovës GazetaExpress

Shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, përmes një postimi në Facebook, ka thënë se LDK-ja e mbështet rivendosjen e flamurit shtetëror tek Rrethi, sa më lart e dinjitetshëm.

Sipas tij, ky flamur duhet të vendoset në çdo institucion publik, sipas protokollit të shtetit.

Ky është postimi i tij i plotë:

LDK e mbeshtet rivendosjen e Flamurit te shtetit te Kosoves tek rrethi - sa me lart e dinjitetshem. Ky flamur duhet te vendoset ne cdo institucion publik, sipas protokollit te shtetit.

Ne cdo cep te botes qe te valoje Flamuri Kosoves, aq me krenare do te jete Shqiponja dykrenore e Ismail Qemail Vlores.

Dhe, me ndihmen e miqve, do ta veme Flamurin e Kosoves edhe ne OKB, ashtu sic e deshironte dhe kerkonte edhe Presidenti Rugova.

    Data: 14 Shkurt 2018 11:19
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera