Kthehu lart

Shi dhe borë, mësoni si do të jetë moti sot

Shi dhe borë, mësoni si do të jetë moti sot GazetaExpress

Pjesa e parë e ditës do të dominohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësira të dendura duke gjeneruar reshje të dobëta shiu dhe bore.

Më të dendura në zonta malore përgjatë kufitit Lindor. Pasditja dhe mbrëmja sjellin përmirësim të kushteve atmosferike ku kthjellimet dhe vranësirat e lehta do të paraqiten në të gjithë territorin.

Sipas Meteoalb era do të fryjë me shpejtësi 45km/h nga drejtimi Veriperëndimor  duke krijuar në det dallgëzim 3-4 ballë.
Temperaturat e ajrit rriten lehtë në mengjes por bien në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -1 gradë në 16 gradë.

    Data: 16 Dhjetor 2018 09:02
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera