Kthehu lart

Njihuni me ministrin shqiptar që iu deshën 13 vite për të përfunduar universitetin

Njihuni me ministrin shqiptar që iu deshën 13 vite për të përfunduar universitetin GazetaExpress

Ish-zëvendës ministri i Arsimit, Taulant Muka në një postim në rrjetet sociale demaskon qeverinë e Ramës.

Ai shkruan se ministri i Bujqësisë, Niko Peleshi është diplomuar 13 vite pasi është regjistruar në universitet.

Muka shkruan se Peleshi në vitin 1989 ka mbaruar gjimnazin, më pas fillon universitetin në po atë vit dhe sipas CV-së së tij diplomohet 13 vite më pas, pra kur i hyn politikës.

“Politika sulmon, por harron që unë i kam publikuar diplomat e mia, edhe pse nuk kam asnjë detyrim publik! Po Politika? Niko Peleshi, Ministri i Bujqësisë a ka diplomë? Shikoni CV-në e tij, a ju duket normale?

Mbaron gjimnazin në 1989, fillon universitetin në po atë vit dhe sipas CV-së së tij diplomohet 13 vite më pas, pra kur i hyn politikës! A ke diplomë zoti Peleshi? Nëse e ke, pse nuk e bën publike? Kjo është Shqipëria jonë, drejtohet nga individë që mashtrojnë se kanë diploma!”, shkruan Muka.

    Data: 15 Dhjetor 2018 21:56
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera