Kthehu lart

Shilegov pret që brenda vitit të fillojë gazifikimi i Shkupit

Shilegov pret që brenda vitit të fillojë gazifikimi i Shkupit GazetaExpress

Kryetari i Qytetit të Shkupit Petre Shilegov sot deklaroi se pret që sivjet të fillojë gazifikimi i qytetit në pjesët të cilat nuk janë përfshirë me ngrohjen qendrore dhe të rritet efikasiteti energjetik i objekteve të cilat janë nën qytetin e Shkupit.

Shilegov paralajmëroi se lidhur me këtë të enjten do të ketë takim me kryetarët e komunave të Shkupit dhe me Sektorin për Energjetikë.

“Thjesht është një luftë në të cilën tashmë është vendosur edhe strategjia e përcaktuar nga ana ime si kryetar në bashkëpunim me institucionet e tjera kemi filluar ta implementojmë dhe presim që në afat të mesëm Shkupi më nuk do të jetë i ndotur”, tha Shilegov duke u përgjigjur në pyetjen  e gazetarëve pas donimit të pajisjes mjekësore për Spitalin e Fëmijëve Kozle./Gazeta Express/

    Data: 13 Shkurt 2018 13:56
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera