Kthehu lart

LSDM: Marrëveshja është akt patriotik, VMRO të jep mbështetje

LSDM: Marrëveshja është akt patriotik, VMRO të jep mbështetje GazetaExpress

Marrëveshja me të cilën i jepet fund kontestit 25 vjeçar me Greqinë është akt demokratik që garanton të ardhmen e qytetarëve të shtetit dhe garanton identitetin maqedonas një herë e përgjithmonë, reagojnë në LSDM dhe ftojnë VMRO-në opozitare të jep mbështetje.

“Askush nuk guxon të bllokojë të ardhmen e Maqedonisë dhe fjalën e fundit për këtë marrëveshje do ta kenë qytetarët. Qytetarët në referendum do të deklarohen nëse VMRO-DPMNE është për apo kundër të ardhmes së Maqedonisë”, thonë në LSDM.

    Data: 20 Qershor 2018 11:30
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera