Kthehu lart

Super vetura Fisker EMotion

Super vetura Fisker EMotion GazetaExpress

Gjatë panairit të veturave CES në Los Angelos, Fisker ka zbuluar një super veturë elektrike të quajtur Fisker EMotion.

Kompania Fisker është krijuar nga Henrik Fisker në Kaliforni, i cili është i njohur për projektimin e super veturave si BMW X8 e Aston Martin DB9, transmeton koha.net.

Tani ka krijuar një super veturë elektrike, e cila mund të përshkojë 645 kilometra rrugë me një mbushje të vetme të baterive ndërsa mund të arrijë shpejtësinë maksimale prej 260 kilometra në orë.

EMotion do të kushtojë 129,900 dollarë në SHBA dhe do të dalë në shitje në 2019-ën.

    Data: 10 Janar 2018 04:39
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera