Kthehu lart

Po vjen dimri! Ja çfarë duhet të keni kujdes tek vetura juaj

Po vjen dimri! Ja çfarë duhet të keni kujdes tek vetura juaj GazetaExpress

Kur dimri vjen, është mirë që makina juaj të jetë në gjendje të përshtatet edhe me mot më të keq.

Më e rëndësishme është që të mos ketë prishje për shkak të të ftohtit dhe borës. Sipas hulumtimeve, një makinë është dyfish më në rrezik që të prishet kur është në muajt e dimrit.

Më poshtë mund të gjeni cilat janë pikat kyçe, të cilat duhet të shikohen para hyrjes në dimër, sipas ekspertëve:

Kontrolloni baterinë e veturës

Kontrolloni anti-frizin

Kontrolloni ujin e xhamave

Kontrolloni dritat e jashtme

Gomat e dimrit

    Data: 14 Nentor 2018 09:56
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera