Kthehu lart

Ylli i Napolit: Na kanë studiuar, kundërshtarët e dinë si luajmë ne

Ylli i Napolit: Na kanë studiuar, kundërshtarët e dinë si luajmë ne GazetaExpress

.

Jose Callejon druhet se humbja ndaj Shakhtar Donetsk tregon se kundërshtarët e studiojnë mënyrën se si luan Napoli dhe kështu e dinë sistemin e saj.

Napoli humbi me rezultat 2-1 në Ukrainë ndaj Shakhtar në ndeshjen hapëse të fazës grupore të Ligës së Kampionëve, transmeton Express.

“Ekipet me të cilat përballemi na studiojnë me kujdes dhe e dinë se si luajmë ne, prandaj na bëjnë presion më mirë dhe e bëjnë gjithçka të vështirë”, ka thënë spanjolli për Mediaset Premium.

“Ata e dinë sistemin tonë dhe neve na duhet ta lëvizim topin më shpejt, sepse kështu ia bëjnë më të vështirë kundërshtarit që të na ndalë”, ka shtuar ai. /Express/ 

  Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
  Data: 14 Shtator 2017 09:15
  Autori: GazetaExpress

  Komentet

  • S’kanë të ndalur golat në ndeshjen Manchester United – Newcastle United

   S’kanë të ndalur golat në ndeshjen Manchester United – Newcastle United 0

  Të tjera

  • Shkëlqen Suarez, fiton Barcelona

   Shkëlqen Suarez, fiton Barcelona 0

  • Fitojnë skuadrat e mëdha në Premier Ligë

   Fitojnë skuadrat e mëdha në Premier Ligë 0