Kthehu lart

UEFA vendos për gjestin e turpshëm të Higuainit ndaj tifozëve të Barcelonës (Video)

UEFA vendos për gjestin e turpshëm të Higuainit ndaj tifozëve të Barcelonës (Video) GazetaExpress E mërkurë, 13 Shtator 2017 17:30

UEFA nuk do ta dënojë Higuainin për veprimin që bëri ndaj tifozëve të Barcelonës, pasi ka konfirmuar se nuk ka nisur asnjë procedurë disiplinore.

Ylli i Juventusit, Gonzalo Higuain, ka shmangur veprimet disiplinore nga UEFA për gjestin e tij ndaj fansave të Barcelonës të martën në Ligën e Kampionëve, transmeton Gazeta Express.

Ish-futbollisti i Real Madridit i kishte drejtuar gishtin e mesëm fansave në “Camp Nou” dhe rrezikonte dënimin nga UEFA, por një gjë e tillë është mohuar nga institucioni më i madh i futbollit në Evropë.

UEFA ka konfirmuar se nuk ka nisur asnjë procedurë disiplinore për ndeshjen Barcelona – Juventus, ku triumfuan spanjollët 3:0. /Gazeta Express/


  Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
  Data: 13 Shtator 2017 17:30
  Autori: GazetaExpress

  Komentet

  • Ronaldo me dy fytyra për gola, në Champions numëron 8, ndërsa Barça 7 0

  Të tjera