Kthehu lart

​Sacchi: Napoli e meriton Scudetton, por Juventus...

​Sacchi: Napoli e meriton Scudetton, por Juventus... GazetaExpress

Arrigo Sacchi beson se Napoli e meriton titullin e Serie A për mënyrën e lojës që luan

Ish-trajneri italian, Arrigo Sacchi ka lavdëruar skuadrën e Napolit, e cila kryeson kampionatin, ani pse lojtarët i ka më të dobët se Juventus.

Ai tha se trajneri Maurrizio Sarri është fitues, pa marrë parasysh se si përfundon kampionati.

“Scudetto do të ishte çmim i merituar për stilin e tyre, por Napoli nuk i ka lojtarët si të Juventusit”, tha Sacchi për Gazzetta dello Sport.

“Juventus mund të heq Higauin dhe ta zëvendësoi me dikë si Cuadrado. Por, sido që të shkojë, Sarri tashmë ka fituar”, tha ai në fund.

Pas 20 javëve të para, Napoli kryeson kampionatin me 51 pikë, një më shumë se sa Juventus në vendin e dytë. /Express/

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 14 Janar 2018 10:30
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera