Kthehu lart

S’përmbahet Ronaldo, ia kthen Simeones edhe festimin me “topa”

S’përmbahet Ronaldo, ia kthen Simeones edhe festimin me “topa” GazetaExpress

Cristiano Ronaldo e mposhti dy herë Diego Simeonen mbrëmjen e së martës në Ligën e Kampionëve, me futboll dhe me festim.

Përveç se e eliminoi Atletico Madridin e Diego Simeones, duke ia siguruar Juventusit çerekfinalen e Ligës së Kampionëve me super het-trikun e tij, Ronaldo ia ktheu trajnerit argjentinas edhe festimin me “topa”, shkruan Gazeta Express.

Duke e festuar golin e parë në fitoren e Atletico Madridit 2:0 kundër Juventusit në 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve, trajneri Diego Simeone u kthye kah tifozët dhe kapi me të dy duart pjesën e tij intime.

Kjo s’u kishte pëlqyer askujt në Juventus, natyrisht, por duket se Cristiano Ronaldo e kishte mbajtur në mend më së miri gjestin e Simeones.

Simeone kishte thënë, duke u shpjeguar se: “[Festimi] nënkupton se unë kam topa, shumë topa. E kam bërë një herë më parë. Ta fusësh në lojë Costan dhe Koken një muaj pa luajtur, duhet të kesh topa”.

Sonte, Ronaldo shënoi tri gola dhe e eliminoi Atleticon i vetëm me rezultat të përgjithshëm 3:2, dhe nuk harroi të festoi... në stilin e Simeones./Gazeta Express/

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 12 Mars 2019 23:10
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera