Kthehu lart

Ronaldo, 89 ndeshje – 92 gola (Foto)

Ronaldo, 89 ndeshje – 92 gola (Foto) GazetaExpress

.

Ronaldo ka shënuar 92 gola në vetëm 89 paraqitje për Real Madridin në Ligën e Kampionëve.

Real Madridi e ka nisur me fitore mbrojtjen e titullin në Ligën e Kampionëve, duke e mposhtur 3:0 në shtëpi Apoelin, shkruan Gazeta Express.

Në “Santiago Bernabeu” shkëlqeu i rikthyeri Cristiano Ronaldo, i cili realizoi dy gola (12’ dhe 51’).

Pas këtyre dy golave, Ronaldo ka shkuar në kuotën e 92 finalizimeve me fanellën e Real Madridit në vetëm 89 paraqitje që nga transferimi nga Manchester United në vitin 2009.

Katër herë fituesi i “Topit të Artë” aktualisht është golashënuesi më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve me 107 gola. /Gazeta Express/


    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 13 Shtator 2017 22:58
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera