Kthehu lart

Real Madrid – Apoel, kjo është nota e Cristianos (Foto)

Real Madrid – Apoel, kjo është nota e Cristianos (Foto) GazetaExpress

Ronaldo është vlerësuar si më i miri në fitoren e Real Madridit prej 3:0 ndaj Apoelit në “Santiago Bernabeu”.

Real Madridi e ka nisur me fitore mbrojtjen e titullin në Ligën e Kampionëve, duke e mposhtur 3:0 në shtëpi Apoelin, shkruan Gazeta Express.

Në “Santiago Bernabeu” shkëlqeu i rikthyeri Cristiano Ronaldo, i cili realizoi dy gola (12’ dhe 51’), ndërsa golin tjetër për “Los Blancos” e shënoi kapiteni, Sergio Ramos (61’).

Ronaldo është notuar me 8.8 për paraqitjen në këtë ndeshje, duke u vlerësuar si lojtari më i mirë i kësaj sfide. /Gazeta Express/

  Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
  Data: 13 Shtator 2017 22:47
  Autori: GazetaExpress

  Komentet

  • Costa ateron në Madrid: “Jam i lumtur që gjendem në shtëpi”

   Costa ateron në Madrid: “Jam i lumtur që gjendem në shtëpi” 0

  Të tjera

  • Goretzka çmend klubet e mëdha

   Goretzka çmend klubet e mëdha 0

  • Real Madrid tronditet para ndeshjes me Alavesin

   Real Madrid tronditet para ndeshjes me Alavesin 0