Kthehu lart

Ozil drejt Juventusit, arsye paga e lartë

Ozil drejt Juventusit, arsye paga e lartë GazetaExpress

​Mesut Ozil do të largohet nga Arsenal në fund të këtij sezoni, pasi ka refuzuar të vazhdojë kontratën me londinezët

Mesfushori gjerman, Mesut Ozil pritet që në fund të këtij sezoni të transferohet në Itali te kampioni aktual, Juventus.

Sipas Daily mail dhe Mediaset Premium, arsye për këtë është paga e lartë që po i ofron “Zonja e Vjetër” gjermanit.

Atij i është ofruar një pagë prej 10 milionëve, e kënaqshme për 29’vjeçarin, i cili refuzon qëndrimin në Arsenal.

Për të interesim kanë shprehur edhe skuadrat e mëdha Barcelona dhe Manchester United. /Express/

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 14 Janar 2018 15:20
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera