Kthehu lart

Neymari këshillohet që të largohet nga Barcelona (Foto)

Neymari këshillohet që të largohet nga Barcelona (Foto) GazetaExpress

Neymar nuk ndihet rehat në Barcelonë dhe për të dalë nga hija e Leo Messit, është këshilluar të largohet.

Neymari po inkurajohet që të largohet nga Barcelona nga njerëzit që e rrethojnë për të dalë nga hija e Lionel Messit, raporton Sport, transmeton Gazeta Express.

Sipas Sport, të afërmit i kanë thënë Neymarit se te Barcelona nuk do të jetë në gjendje asnjëherë të tregojë talentin e vërtetë, për faktin se gjithmonë do të jetë nën hijen e Leo Messit.

Braziliani u transferua në “Camp Nou” në vitin 2013 dhe ka kontratë me katalanasit deri në vitin 2021, klauzola e të cilit është 200 milionë euro.

Por, klauzola e Neymar rritet nga vitit në vit, ashtu është vendosur me kontratën e re.

Për klubet që e duan këtë verën klauzola do të jetë 200 milionë euro 222 në 2018, 222 po ashtu në 2019 dhe 250 për tri sezonet e fundit.

Manchester City, Manchester United dhe Paris Saint-Germain janë të interesuara për Neymarin, që në të kaluarën nuk e ka hedhur poshtë mundësin e transferimit në Premierligë. /Gazeta Express/

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 17 Korrik 2017 12:05
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera