Kthehu lart

Man City i Guardiolës në kërkim të çerekfinales ndaj Schalkes, formacionet

Man City i Guardiolës në kërkim të çerekfinales ndaj Schalkes, formacionet GazetaExpress

Manchester City i Pep Guardiolës do të kërkojë ta arrijë çerekfinalen e Ligës së Kampionëve duke e shfrytëzuar fitoren në ndeshjen e parë në udhëtim kundër Schalkes.

City e mposhti 3:2 Schalken në ndeshjen e parë të 1/8 e finales së Ligës së Kampionëve në Gjermani, dhe në Etihad tani kërkon fitore për ta siguruar një vend në çerekfinale, raporton Gazeta Express.

Të kaltrit bënë një rikthim sensacional të rezultatit nga 1:2 në 3:2 për ta mposhtur Schalken në minutat e fundit të ndeshjes së parë.

City është në një ecuri prej nëntë fitoreve radhazi në të gjitha garat.

Ndërkohë, Schalke është në formë të dobët në Bundesligë dhe është vetëm katër pikë larg zonës së rënies nga liga.

Formacionet zyrtare të të dy ndeshjeve:

Manchester City:

Schalke:  

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 12 Mars 2019 20:02
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera